A Rendőrség által gyűjtött előzetes baleseti statisztikai adatok alapján megállapítható, hogy 2009-hez képest tovább csökkent a személysérüléses közúti balesetek, s a balesetekben meghalt személyek száma hazánkban.
A statisztikákból kiderül, hogy az év első öt havában 13,18 %-kal csökkent a személysérüléses közúti balesetek száma. A balesetekben 252-en vesztették életüket, s ez 71 ember életének megmentését jelenti az elmúlt év azonos időszakához képest.
Az ittasan okozott balesetek száma, valamint az összes személysérüléses közúti baleseten belüli aránya az év első öt havában kedvezően alakult. Az elmúlt hónapban ezen a területen további jelentős javulás figyelhető meg. 2010. május 01. és 31. között a szeszesitaltól befolyásolt állapotban okozott személysérüléses közúti balesetek száma az előző évi 212-ről 145-re csökkent. Ez az adott év csökkenő összbaleseti számát is figyelembe véve nem kevesebb, mint 31,60 %-os javulást jelent. Az ittasság aránya 13,02 %-ról 10,18 %-ra mérséklődött.
Amennyiben az év első öt hónapját vesszük alapul, az ittasan okozott személysérüléses balesetek száma az előző évi 856-ról 590-re csökkent, amely 31,07 %-os javulást jelent. Az ittas balesetek összbaleseten belüli aránya 13,19 %-ról 10,47 %-ra csökkent. Az ittas járművezetés visszaszorítására hatást gyakoroltak a központilag, illetve területi és helyi szinten szervezett, év eddigi részében folyamatosan végrehajtott közúti ellenőrzések, valamint az ittas járművezetésből adódó balesetek megelőzését célzó kommunikációs, felvilágosító tevékenység.
A balesetek okainak és az okozóinak rangsorát vizsgálva a kapcsolódó adatok alapján megállapítható, hogy összességében az előző évekhez képest nem történt lényeges változás. A balesetek oksági szerkezetét tekintve, a május hónap adatait figyelembe véve a legtöbb baleset a gyorshajtáshoz, az elsőbbség meg nem adásához, valamint a kanyarodás szabályainak megszegéséhez köthető, tehát az általában jellemző rangsor állapítható meg.
A baleseteket okozók csoportjainak vizsgálata során megállapítható, hogy a legtöbb balesetet továbbra is a személygépkocsi-vezetők okozták, akiket a kerékpárosok és a tehergépkocsi vezetők követnek. Májusban a járművezetők 94 %-ban okozói a baleseteknek, ezen belül 59 %-ban a személygépkocsi vezetők, 23 %-ban az egy nyomon haladó járművek (a motorkerékpár- és segédmotoros kerékpárvezetők, valamint a kerékpárosok), 8 %-ban a teherszállító járművek, 2 %-ban autóbuszok, valamint 2 %-ban egyéb járművek vezetői okozzák a baleseteket. A gyalogos okozók aránya 6 %. A 2010. év eddigi időszakában (január 01. és május 31. között) a legtöbb balesetet szintén a személygépkocsi-vezetők okozták, őket követik a kerékpárosok és a tehergépkocsi vezetők.
Forrás: Integrátorfórum
Cégünk 2021-ben is folytatja a járműpark korszerűsítését és minőségi cseréjét. Januárban 10 db DAF XF EURO6 Super Space Cab vontató cseréjére került sor.
BővebbenCégünk dolgozói évek óta lelkesen vesznek részt a Magyar Vöröskereszt által rendszeresen szervezett véradásokon, így a 2021-es év is véradással indult. 41 személy adott vért. Köszönjük dolgozóinknak az önzetlen segítséget. Adj vért és ments életet!
BővebbenNyolc munkatársunk részesült a legrangosabb elismerésben, az IRU-díjban.
BővebbenFutóink a 2020-as évben is szép eredményt értek el.
BővebbenAz Élelmiszerbank azon dolgozik, hogy az élelmiszerfelesleget eljuttassa azokhoz, akiknek erre a legnagyobb szükségük van. A K&V Kft. abban segíti az Élelmiszerbank tevékenységét, hogy az általuk gyűjtött adományok eljussanak a nélkülözőkhöz.
BővebbenAz innovációért és technológiáért felelős miniszter 41/2020. (XI. 13.) ITM rendelete módosította az útdíj mértékéről és az útdíjköteles utakról szóló 25/2013. (V. 31.) NFM rendeletet.
Bővebben