Hollandiában hatékony módszerrel szeretnének megelőzni az ittas vezetést: a visszaeső vezetők autójába olyan alkoholzárat szerelnek, mely megakadályozza, hogy a sofőr alkoholos állapotban el tudja indítani járművét.
A módszer lényege, hogy a vezetőnek indulás előtt meg kell fújnia egy szondát, és az autó csak akkor indul el, ha az alkoholteszten átment a sofőr. Ilyen technológiát többek között már a Saab, a Volvo és a Toyota is fejlesztett.
Az alkoholzárakat 2011 májusától vezetné be a holland rendőrség azoknak az esetében, akiket 1,3 ezrelék feletti véralkoholszinttel kapnak rajta közúti ellenőrzés során.
Egyes esetekben, például ha a sofőrnek súlyos alkoholproblémái vannak, az alkoholzár úgy állítható be, hogy bizonyos távolság megtétele után rendszeresen megkövetelje az alkoholtesztet, így elkerülhető, hogy a vezető menet közben lerészegedjen.
Hollandiában a rendőrök 0,5 ezrelékes, öt évnél kevesebb gyakorlattal rendelkezők esetében 0,2 ezrelékes véralkoholszint felett büntetik meg a sofőröket. A kényszerintézkedés célja, hogy csökkentsék az ittas vezetést és az általuk okozott halálos balesetek számát. Az alkoholzár a tesztidőszak alatt hatékonynak bizonyult, használatával ugyanis 75 százalékkal volt kevesebb a visszaeső.
A K&V négy alapvető üzletágra építi tevékenységét, amelyek között a belföldi fuvarozás fontos szerepet kap: ez a szektor szorosan összefonódik nemzetközi fuvarozási szolgáltatásunkkal, valamint innovatív raktárainkkal, melyekkel így egy integrált logisztikai hálózatot alkot megbízó partnereink legnagyobb megelégedésére.
BővebbenA K&V hosszú ideje elkötelezetten igyekszik csökkenteni karbonlábnyomát, hogy kevésbé terheljük a környezetünket. Fontosnak tartjuk, hogy gyermekeink, unokáink egy élhetőbb világban nőjenek fel, és segítsünk munkatársainknak az energiaválság idején is spórolni, anélkül hogy otthonuk kellemetlenül hideg vagy túl meleg lenne.
BővebbenMúlt héten a gyöngyösi Arany János Általános Iskola 6. osztályos tanulói látogattak el hozzánk a Pályaorientációs nap keretében.
BővebbenÚjabb, izgalmas fejezethez érkeztünk a K&V fenntarthatósági törekvéseiben: tegnap egy Volvo FL100% elektromos hajtású, 16 tonnás tehergépjárművet vettünk át egy hónapos tesztelésre a Volvo Hungária Kft-től.
BővebbenEz az üzenet fogadja a látogatókat leányvállalatunk, a Bestpallet megújult weboldalán.
Bővebben