2015. októberében és novemberében változásra kell figyelniük a nehéz-tehergépjárművek vezetőinek és fuvarszervezőinek, ugyanis 19 új elemi szakasszal bővül(t) a megtett úttal arányos, HU-GO útdíjrendszerben közlekedő, 3,5 t össztömeg feletti tehergépjárművek díjköteles úthálózata Magyarországon. Ezek főként újonnan épített utak.
10 új szakasz 2015. október 1-jétől vált díjkötelessé, míg további 9 szakaszt november 1-jétől vonnak be a fizetős utak közé. A változásokat az útdíj mértékéről és az útdíjköteles utakról szóló 25/2013. NFM rendelet módosításáról kiadott 47/2015. NFM rendelet tartalmazza. A díjfizetés kezdete az egyes útszakaszoknál:
• 2015. október 1-jétől:
M30-as út (Miskolc)
306 jelű út (Miskolc)
M60-as út (Pécs)
M85-ös út (Győr-Csorna)
55-ös út (Mórahalom)
62-es út (Seregélyes)
• 2015. november 1-jétől:
M85-ös út (újabb szakasz)
M86-os út (Csorna-Szombathely)
445 jelű út (Kecskemét, új elkerülő)
Forrás: www.mkfe.hu
A zaj- és légszennyezéssel, valamint a széndioxid-kibocsátással összefüggő külsőköltség-díjak bevezetése újabb, járműkategóriáktól függően 30–80 százalékos útdíjnövekedést jelent 2024. január 1-től.
BővebbenÖrömmel jelentjük be, hogy a K&V Logistics Solutions idén is elnyerte a prestízsértékű MagyarBrands díjat, és ezzel a hazai üzleti TOP márkák egyikeként van elismerve!
BővebbenEbben az évben már 40 nyergesvontatónkat cseréltük le új, innovatív DAF XG modellre, mely 2022-ben elnyerte az „Év Nemzetközi Tehergépkocsija” díjat. E lépéssel nemcsak a legmodernebb technológia mellett tettük le voksunkat, hanem ismét kifejeztük elkötelezettségünket a környezetvédelem és a fenntarthatóság iránt.
BővebbenSzeptemberben kerül átvételre Németországban a KRONE gyárban 17 db új félpótkocsi. A járművek még ebben a hónapban üzembe helyezésre kerülnek növelve a fuvarozási kapacitást és a vevői elégedettséget.
BővebbenEgy évvel ezelőtt, augusztus 17-én helyeztük el ugyanis az első raklapot az új, fóti raktárunkban, így büszkén ünnepeljük az első évfordulónkat!
BővebbenÖrömmel tudatjuk, hogy az Élelmiszerbankos szállítmányunk a napokban megérkezett Nyírpilisbe és Tarnabodra!
Bővebben